Strefa Kąpieli

30 czerwiec 2022

Wanna, prysznic czy może wanna z prysznicem?

Urządzanie łazienki, z pozoru błahe, może okazać się niezwykle absorbujące, a wszystko przez wzgląd na konieczność doboru optymalnych rozwiązań dla wszystkich domowników. Jedni z nas wolą długie kąpiele w wannie, a jeszcze inni szybki prysznic. Dlatego pojawia się pytanie, co wybrać? Prysznic, wannę, a może wannę z prysznicem? Co będzie lepsze? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Wanna - dla kogo będzie idealnym wyborem?

Wanny to bez wątpienia wyposażenie łazienek, które od lat nie wychodzi z mody. Niestety rozwiązanie to ma swoje wady i zalety. Kojarzy nam się głównie z długimi kąpielami, odprężeniem i maksymalnym relaksem. To właśnie ona daje możliwość skorzystania z kąpieli z olejkami eterycznymi podczas której można się uspokoić, odpocząć i naładować akumulatory po ciężkim dniu. Wanna przyda się także do domowego spa. Niestety rozwiązanie to wiąże się także z większym zużyciem wody. Dodatkowo wanna w łazience zajmuje dużo większą ilość miejsca, dlatego polecana jest do łazienek o dużym metrażu. Należy pamiętać, że cena wanny jest także dużo wyższa niż w przypadku tradycyjnych kabin prysznicowych. Jej niewątpliwą zaletą jest funkcjonalność, dzięki której można łatwo kąpać w niej małe dzieci, które uwielbiają spędzać czas w wodzie i zażywać orzeźwiające kąpiele. Warto wiedzieć, że wanna jest dużo łatwiejsza do utrzymania w czystości niż prysznic, na którego kabinie osadzają się pozostałości z mydła i innych kosmetyków.

 

Prysznic - kiedy warto się na niego zdecydować?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku ciasnych, małych i wyjątkowo nieustawnych łazienek. Ze względu na masę dostępnych pryszniców, możliwy jest wybór wersji z głębokim lub płytkim brodzikiem, bądź jedynie samej kabiny, która pozwoli na swobodne poruszanie się osób starszych i niepełnosprawnych. Wybór jest ogromny, dlatego każdy może wybrać odpowiednie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Głębokie brodziki pozwalają na wykąpanie niemowlaka i małego dziecka, co pozwala uniknąć konieczności zakupu małej wanienki. Warto wiedzieć, że prysznic daje możliwość zaoszczędzenia wody, co jest niezwykle ekonomiczne i ekologiczne. Jest to jednak możliwe w przypadku krótkich kąpieli, które nie trwają dłużej jak 5-7 minut. O ile prysznic zajmuje mniejszą ilość miejsca niż wanna, nie pozwala na to, aby się w nim położyć i zrelaksować. Większe kabiny prysznicowe pozwalają często usiąść, jednak nie każdy musi być zadowolony z takiego rozwiązania.

 

Wanna z prysznicem - idealny kompromis?

Dla osób, które nie wiedzą na co się zdecydować mamy idealne rozwiązanie. To wanna i prysznic w jednym. Pozwala na korzystanie z kąpieli w dowolny sposób. Kiedy potrzebna będzie chwila relaksu i odprężenia, można wziąć długą kąpiel, a kiedy potrzebny będzie krótki prysznic można szybko skorzystać z kabiny i orzeźwić się. To doskonały kompromis, na który stawia coraz większa liczba osoba. Co ważne, wanna z prysznicem pozwala na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w łazience. Wadą może być chlapanie wody na podłogę, w przypadku niskiej lub zbyt wąskiej ścianki. Dlatego trzeba pomyśleć o tym już na etapie projektowania, tak aby wybrać odpowiednie wyposażenie łazienki i nie martwić się późniejszymi niedogodnościami. Wanna z prysznicem jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które myślą o montażu wanny i prysznica. To sposób na zaoszczędzenie miejsca, przy jednoczesnym posiadaniu obu opcji. W końcu montaż prysznica i wanny zajął by dużo większą ilość miejsca, niż opcja dwa w jednym.

 

Prysznic, wanna czy wanna z prysznicem - co będzie lepsze?

Ogrom dostępnych rozwiązań w zakresie wyposażania łazienki sprawia, że wiele osób ma ogromny problem na co się zdecydować. Każde z dostępnych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego nie ma złotego środka. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Osoby, które borykają się z problemem małej czy nieustawnej łazienki, powinny postawić na prysznic, który sprawdzi się na każdej powierzchni. Kiedy jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń można postawić na wannę lub wannę z prysznicem. Chyba każde z rozwiązań znajdzie swoich przeciwników i zwolenników, jednak warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji, tak aby urządzona łazienka zadziwiała funkcjonalnością, uniwersalnością i pięknem. Pamiętajmy, że łazienka powinna być także przestronna, dlatego montując wannę, należy pomyśleć o miejscu, które będzie potrzebne do wchodzenia i wychodzenia z wanny.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na Twoje pytania

 

Aleja Włókniarzy 203,

90-768 Łódź

+48 536 939 666

+48 531 604 302

salon@strefakapieli.pl

NIP: 9471831573